Pakendi kujundus, kas ja kui oluline?

Pakendi kujundus, kas ja kui oluline?
Pakendi kujundus

 

 

Pakendi kujundus.

Kui tihti mõtled Sa oma toodete pakendamise disainile?

 

Kas oled teadlik, et oma toote brändi arendus ei päädi vaid logo disainimisega?

 

Inimestele meeldib ilusaid asju vaadata, see on vana tõde. Ja siit algabki pakendi kujundus- kuidas teha nii, et uus pakend oleks samamoodi „ilus“ asi, mida inimesed visuaalselt hindavad ning armastavad.

 

Jah, pilkupüüdev logo on oluline osa toote turunduses, kuid ärge alahinnake lihtsalt fakti- kliendid on inimesed, kes hindavad ilu simadega.

 

Kõlab küll lihtsalt ja kohati naiivselt, ent kliente tõmbab kui magnetiga ilusate asjade poole. Ning miski, mis on huvitav ning hea disainiga, on juba eos loodud äratama võimalike kliendite tähelepanu, kui seda teeks ilmetu ning igav toode.

 

See on pakendidisaini põhipunkte, sest müüki on ju vaja. Lisaks brändi loomisele tasub arvestada ka pisidetaile, nagu näiteks värvid, kirjastiilid- kõik see, mis klientidel aitab paremini toodet oma peas tuvastada.

 

Millal aga algab pakendi kujundus? Suurepärane pakendi kujundus peaks alati peegeldama nii toodet, kreatiivsust kui ka firma isikupära. Pakendi disainimine ise on aga paras teadus, alates pakendi kujust kuni materjalideni, ära ei saa unustada ka funktsionaalsust. 

 

Lisaks „ilus ümbris“ olemisele peab pakend samamoodi toodet kaitsma (nt ladustamisel, transpordi ajal jne). Pole erilist vajadust valmistada pakend, mis on küll visuaalselt huvitav, kuid oma esmast ülesannet täita ei suuda.

Milline on siis see „ideaalne“ pakend?

Loomulikult on selleks omaette uurimisharu välja töötatud ning tulemus pole kaugeltki mitte üllatav- lihtsus on see, mis müüb. Inimesed soovivad saada informatsiooni kergelt ja kiirelt.

Kui esmase pilgu saavad tooted tänu oma pilkupüüdvale välimusele, siis edasine peab olema võimalikule kliendile lihtsalt ja kiirelt arusaadav. Firmad tahavad müüa oma tooteid, keegi ei soovi, et inimesed ostavad asju nende konkurentidelt.

 

Ja kindlasti mitte ei taha nad kaotada kliente pelgalt seetõttu, et ligipääs toote informatsioonile polnud piisavalt hõlbus.

 

 

Mida aga kliendid tahavad? Kliendid eelistavad lihtsusele ausust ja autentsust. Ehk siis teisisõnu, nad tahavad olla kindlad, et pakendil kirjeldatud toode on tõepoolest ka see, mis pakendis peab olema. Seda on võimalik firmadel saavutada, kui toodete pakendid tehakse piisavalt usaldusväärseks. Üheks võimaluseks on kasutada kõrgkvaliteetset materjali pakendi valmistamiseks. Ning kui ettevõtte motoks on modernust ja roheline mõtteviis, siis peaks seda imagot peegeldama ka pakendi kujundus  (nt taaskasutatud ja innovaatiline materjal).

Keegi ei vaidle vastu faktile, et firma logo mängib elulist rolli toote turundamisel. Kuid pakendi visuaalse mõju võim on miski, mis mõjutab kliente otseselt. Klientidele meeldib seostada toodet millegi positiivsega ning pakendi disain on tihti esimene asi, mis neil tootega seoses meelde tuleb. Seda mõtet tasub meeles pidada, sest inimesed armastavad ka raamatuid kaane järgi hinnata. Mis siis veel muudest toodetest rääkida…

 

Pakendi kujundus, kas ja kui oluline?


Pakendi kujundus, kas ja kui oluline?

  • SUURIM paberkottide valik Eestis
  • Trükiettevalmistus juba HINNAS
  • Trükiga kotid alates 50 tk.
Teie küsimustele vastavad:

JANA
müügijuht

KATJA
müügijuht


Helista (+372) 6600 137
Kirjuta

Võta kontakti


 

Riskivaba
RISKIVABA
Kaup kätte enne maksmist

Pakume klientidele kellega leping, vähemalt 7-päevast tasumisaega, kokkuleppel ka rohkem. Vaata kuidas käib tellimine

Isiklik
ISIKLIK
lähenemine igale kliendile

Meile saab alati helistada ja vastame kirjadele äripäeviti reeglina mõne tunni jooksul. Vaata kuidas käib tellimine

Tasuta
TASUTA
ettevalmistus
trükiks

Kui hind sobib, saate saata  meile oma logo või graafika ja me võtame ettevalmis-tuseks vajalikud tööd enda peale. Vaata kuidas käib tellimine

Tasuta transport
TASUTA*
transport
tellimustele

*Alates 100 eurosest tellimustest on transport Eesti piires tasuta, sellest väiksematel lisandub Tallinnas 4 € +km ja mujale Eestis 6 € +km.

20 aastat
20 AASTAT
kogemusi

Oleme tootnud paberkotte 22 aastat. Meil on põhjamaades üle 3000 kliendi. Vaata kuidas käib tellimine

"Saime just paberkotid kätte ja need näevad väga ilusad välja. Suured tänud teile kiire kohaletoimetamise ja loomulikult väga ilusate paberkottide eest!"

Tim Meicker
Copenhagen Kasbah
"Tellitud kotid näevad väga ilusad välja!"

Monica Stålvang Lange
Disainer, Norra
"Oleme tellinud oma paberkotid Dispakist aastast 2007. Peale väga kõrge kvaliteedi, oleme alati saanud ka sõbraliku teeninduse ja väga konkurentsivõimelised hinnad."

Anton Jolkin
Hotell Telegraaf

FastLion CMS

Pakendi kujundus, kas ja

Pakendi kujundus     Pakendi kujundus Kui tihti mõtled Sa oma toodete pakendamise disainile?   Kas oled teadlik, et oma toote brändi arendus ei päädi vaid logo disainimisega?   Inimestele meeldib ilusaid asju vaadata, see on vana tõde

Pakendi kujundus, kas ja kui oluline?

Pakendi kujundus. Kui tihti mõtled Sa oma toodete pakendamise disainile? Kas oled teadlik, et oma toote brändi arendus ei päädi vaid logo disainimisega?
DISPAK OÜ / Tel: (+372) 6600137 /