Ökoloogiline eluviis, osa 1

Ökoloogiline eluviis, osa 1

 

Lennukiga reisimine on üsna suur löök keskkonnale. Püüa selgi ajal mõistlikumalt käituda. Pikal lennureisil hoia oma joogitops alles, ära viska seda iga kord prügisse. Mis siis, et stjuuardessid nii kenasti ja viisakalt küsivad. Tilluke samm, aga endal ka hea teada, et prügikoguse maandumiseks minimaalsena oled hoidnud. Kas oled üldse mõelnud, kui palju pakendeid ühe keskmise lennureisi ajal tekib?

Kõik seal taevas on ju pakendatud.

 

Paljud lennufirmad pakuvad oma reisi CO2 „lunastusmaksu“. See on üks viis neile, kes muidu oma reisimisest tingitud kripeldavat südametunnistust muidu vaigistada ei suuda.

 

Kohvikus. Kui aega on, siis joo kohvi kohapeal päris tassist. Naudi parem hetke ja üks plasttops on vähem prügis. Või kui kuidagimoodi igahommikuse kohvita ei saa ning aega mahaistumiseks pole, võta kaasa oma termokruus ning lase teenindajal kohv sinna valada. Veelgi parem, tee juba kodus omale sobiva kangusega kohv valmis ning võta teele-tööle kaasa.

 

Surfa internetis või raamatukogus, et leida oma aeda looduslikud putukaeemaldid. Peenramaad saab ka muudmoodi tüütutest kahjuritest vaba hoida, kui vaid keemilisi tõrjevahendeid kasutades.  

 

Näiteks panna ühele peenrale kokku maasikad ja küüslauk, tilli lõhn hoiab eemale kapsaliblikad ja ega vanaema juures ilma asjata saialille igal pool vabalt kasvatatud. Kõik ikka asja pärast.

 

Kel kodus sipelgatega probleeme, neil soovitatakse kapid kange äädikalahusega pesta ning sipelgate lemmiktrajektoorile tśillipulbrit puistata.

Prussakatest saab vabaks, kui kappidesse loorberilehti panna. Kärbestele ei meeldi nelgi ja apelsinikoore lõhn, koidele seedripuulaastude aroom.

Sääskede peletamiseks tasub aiamaal ja rõdul basiilikut kasvatada.

 

Kes soovib oma aias ise seemnest taimi kasvatada, saab ära kasutada mitmeid majapidamises leiduvaid pakendeid mulla hoiukohtadeks. Papist munarestid, katkilõigatud tetrapakid, jogurti- ja kodujuustutopsid, alumiiniumist supi- ja konservipurgid, plastkarbid. Et seal kasvavad taimed liiga palju vett ei saaks, tuleb neisse anumatesse auk või augud lõigata, nagu päris lillepottidelgi.

 

Loomasõbrad on ilmselt harjunud juba kosmeetikapakenditelt lugema, kas nende toodete tegemisel on loomkatseid tehtud või mitte. Või küünalde ostmisel kindlasti veenduma, et see poleks tehtud mesilasvahast. Mee söömisest loobuda meie siiski ei soovita- on raske leida paremat ja kasulikumat toiduainet, mis aitab saja häda puhul ning mis üldse ei rikne. Peaasi on mõistlikult ja mõõdukalt ning võimalusel oma tuttava mesiniku mesilaste tooteid tarbida.

 

Kas olete poes näinud silti „100% organic cotton“ ehk siis orgaaniline puuvill? Ja imestanud, et mida see küll veel tähendama peab? Puuvill ju ongi 100% orgaaniline. Tegelikkuses antakse selle märgiga teada, et tooted on valmistatud mahepuuvillast, mis on kasvanud mürgivabalt ja vähema veega.

Meie valikust leiab orgaanuilisest puuvillast kotte, mille kohta leiab rohkem infot siit

 Ökoloogiline eluviis, osa 1

  • SUURIM paberkottide valik Eestis
  • Trükiettevalmistus juba HINNAS
  • Trükiga kotid alates 50 tk.
Teie küsimustele vastavad:

JANA
müügijuht

KATJA
müügijuht


Helista (+372) 6600 137
Kirjuta

Võta kontakti


 

Riskivaba
RISKIVABA
Kaup kätte enne maksmist

Pakume klientidele kellega leping, vähemalt 7-päevast tasumisaega, kokkuleppel ka rohkem. Vaata kuidas käib tellimine

Isiklik
ISIKLIK
lähenemine igale kliendile

Meile saab alati helistada ja vastame kirjadele äripäeviti reeglina mõne tunni jooksul. Vaata kuidas käib tellimine

Tasuta
TASUTA
ettevalmistus
trükiks

Kui hind sobib, saate saata  meile oma logo või graafika ja me võtame ettevalmis-tuseks vajalikud tööd enda peale. Vaata kuidas käib tellimine

Tasuta transport
TASUTA*
transport
tellimustele

*Alates 100 eurosest tellimustest on transport Eesti piires tasuta, sellest väiksematel lisandub Tallinnas 4 € +km ja mujale Eestis 6 € +km.

20 aastat
20 AASTAT
kogemusi

Oleme tootnud paberkotte 22 aastat. Meil on põhjamaades üle 3000 kliendi. Vaata kuidas käib tellimine

"Saime just paberkotid kätte ja need näevad väga ilusad välja. Suured tänud teile kiire kohaletoimetamise ja loomulikult väga ilusate paberkottide eest!"

Tim Meicker
Copenhagen Kasbah
"Tellitud kotid näevad väga ilusad välja!"

Monica Stålvang Lange
Disainer, Norra
"Oleme tellinud oma paberkotid Dispakist aastast 2007. Peale väga kõrge kvaliteedi, oleme alati saanud ka sõbraliku teeninduse ja väga konkurentsivõimelised hinnad."

Anton Jolkin
Hotell Telegraaf

FastLion CMS

Ökoloogiline eluviis, osa 1

  Lennukiga reisimine on üsna suur löök keskkonnale Püüa selgi ajal mõistlikumalt käituda

Ökoloogiline eluviis, osa 1

DISPAK OÜ / Tel: (+372) 6600137 /