Kilekott või paberkott?


Kilekott või paberkott?

Järgnevas postituses ei arutle me selle üle, kummas kotis on parem armsale inimesele kingitust üle anda.
Küsime hoopis: kumba siis ikkagi iga päev toidupoes käies eelistada?

Kilekott või paberkott? Kumba eelistada.
Kilekott või paberkott?

Sellele küsimusele saab läheneda, nagu tark lugeja juba mõistab, mitmest vaatepunktist. Vaatleme mõnda neist lähemalt ja ütleme kohe ära, et tõenäoliselt me oleme erapoolikud.

 

Keskkond

Kõigepealt populaarseim küsimus: kumb on parem keskkonnale?

 

Kui vaatame puhtalt kottide tootmisele mineva energia- ja veekulu ning õhusaaste numbreid, siis kilekotti vaenata on küll väga popp, aga need ökopunktid saab endale paraku kilekott. Kilekoti tootmisele minev vee- ja energiakulu on kordades väiksem kui paberkotil ning sel põhjusel saastab kilekott vähem ka õhku.

 

Kilekott ei ole aga halba reputatsiooni endale ilmaasjata külge saanud. Üks asi on tootmine, hoopis teine teema on aga see, mis saab kotist siis, kui tema loomulik eluiga on lõpule jõudnud. Need plusspunktid on küll paberkoti jagu. Paberkotid saad kaminas või lõkkes tulehakatisena kasutada, kilekotiga nii aga teha ei saa. Tema viimne puhkepaik on parimal juhul ümbertöötlemises, aga kahjuks liigagi sageli metsa all, rannas või koos miljonite omasugustega ookeanis prügisaari moodustamas.

 

Kui kumbki neist kottidest satub loodusesse - ja nad ju satuvad - siis kilekott, mis laguneb looduses sadu aastaid, kujutab otsest ohtu loomadele ja lindudele. Ega kilekotti asjata killerkotiks nimetata.

 

Korduvkasutus

Keegi ei keela ühe ja sama kilekotiga poes käia nagu vanal hallil nõukaajal. Mõned meist on isegi nii vanad, et mäletavad, et välismaa kilekotte kasutati tollal isegi koolikoti asemel... Niisiis, kilekotiga võib mitu korda poes käia, paberkott kannatab välja võibolla paar kordust.

 

Kilekott on ka populaarne prügikott, selles teeb ta oma paberist sõbrale iga kell ära.

 

Meisterdamine

Kindlasti on mõlema puhul palju võimalusi ka käsitööks. Aga olgem ausad, kilekotist tehtud asjad näevad välja nagu... kilekotist tehtud asjad, samas kui paberkotist saab teha tõeliselt ägedaid ja üldse mitte magedaid asju.

 

Näiteks.

 

Kõik pered, kus armastatakse käsitööd ja koos meisterdamist, palju ideid saab siit:

https://www.pinterest.com/explore/paper-bag-crafts/

 

Kui sul on aga nende piltide lähemalt uurimiseks pisut kiire, siis vaata, valisime sulle paremad palad välja.

 

 

  • Väga tore mõte on paberkotte kasutada ka ajutise lillepoti või vaasi ümbrisena. Joonista või värvi sulle sobiv kujund või kasuta lihtsalt pruuni paberkotti. Hea ja lihtne viis anda ruumile pisut teistsugune ilme.

http://www.popsugar.com/smart-living/DIY-Paper-Bag-Flower-Vase-35777524

 

 

Oled loo lugemisega kenasti lõpule jõudnud ja ütleme nüüd sulle preemiaks, mis tegelikult selle küsimuse õige vastus on. Ja selleks on: mitte kumbki! Kõige parem mõte on toidupoes käia hoopiski riidest kotiga:)Kilekott või paberkott? Kumba eelistada.

  • SUURIM paberkottide valik Eestis
  • Trükiettevalmistus juba HINNAS
  • Trükiga kotid alates 50 tk.
Teie küsimustele vastavad:

JANA
müügijuht

KATJA
müügijuht


Helista (+372) 6600 137
Kirjuta

Võta kontakti


 

Riskivaba
RISKIVABA
Kaup kätte enne maksmist

Pakume klientidele kellega leping, vähemalt 7-päevast tasumisaega, kokkuleppel ka rohkem. Vaata kuidas käib tellimine

Isiklik
ISIKLIK
lähenemine igale kliendile

Meile saab alati helistada ja vastame kirjadele äripäeviti reeglina mõne tunni jooksul. Vaata kuidas käib tellimine

Tasuta
TASUTA
ettevalmistus
trükiks

Kui hind sobib, saate saata  meile oma logo või graafika ja me võtame ettevalmis-tuseks vajalikud tööd enda peale. Vaata kuidas käib tellimine

Tasuta transport
TASUTA*
transport
tellimustele

*Alates 100 eurosest tellimustest on transport Eesti piires tasuta, sellest väiksematel lisandub Tallinnas 4 € +km ja mujale Eestis 6 € +km.

20 aastat
20 AASTAT
kogemusi

Oleme tootnud paberkotte 22 aastat. Meil on põhjamaades üle 3000 kliendi. Vaata kuidas käib tellimine

"Saime just paberkotid kätte ja need näevad väga ilusad välja. Suured tänud teile kiire kohaletoimetamise ja loomulikult väga ilusate paberkottide eest!"

Tim Meicker
Copenhagen Kasbah
"Tellitud kotid näevad väga ilusad välja!"

Monica Stålvang Lange
Disainer, Norra
"Oleme tellinud oma paberkotid Dispakist aastast 2007. Peale väga kõrge kvaliteedi, oleme alati saanud ka sõbraliku teeninduse ja väga konkurentsivõimelised hinnad."

Anton Jolkin
Hotell Telegraaf

FastLion CMS

Kilekott või paberkott? Kumba

Kilekott või paberkott? Sellele küsimusele saab läheneda, nagu tark lugeja juba mõistab, mitmest vaatepunktist Vaatleme mõnda neist lähemalt ja ütleme kohe ära, et tõenäoliselt me oleme erapoolikud Kilekott või paberkott?Järgnevas postituses ei arutle me selle üle, kummas kotis on parem armsale inimesele kingitust üle anda.Küsime hoopis: kumba siis ikkagi iga päev toidupoes käies eelistada?

Kilekott või paberkott? Kumba eelistada.

Meile meeldivad rohkem paberkotid ja sellepärast pakumegi neid. Helista meile tel. 6600137 või saada kiri aadressile dispak@dispak.ee
DISPAK OÜ / Tel: (+372) 6600137 /